Brian Shaw bespreekt wat er mis is gegaan bij World's Strongest Man

2188
Yurchik Ogurchik
Brian Shaw bespreekt wat er mis is gegaan bij World's Strongest Man

Voor de nonchalante, externe waarnemer die buiten naar binnen keek, volgde de Sterkste Man van de Wereld van 2019 het script zoals men zou voorspellen: er waren verhitte gebeurtenissen, een slotfinale en iemand werd gekroond tot Sterkste Man van 2019. Nogmaals gefeliciteerd Martins Licis met het winnen van 's werelds sterkste man van 2019!

Maar vanuit het oogpunt van concurrent en viervoudig winnaar Brian Shaw valt er nog veel meer te zeggen.

Shaw, die dit jaar op de zesde plaats eindigde, plaatste op zijn YouTube-kanaal een grondige samenvatting van 's werelds sterkste man van 2019. Hij vertelt over zijn eigen prestaties, hoe hij vond dat de wedstrijd werd georganiseerd en zijn toekomstplannen - en te oordelen naar het gesprek op Reddit, zullen er waarschijnlijk een paar sterke fans zijn die instemmend knikken.

Shaw opende de video door te vertellen hoe weinig hij echt wist over de wedstrijd van dit jaar voorafgaand aan het evenement.

"In de aanloop naar de sterkste man van de wereld had ik niet veel informatie over de evenementen, en dat was heel erg waar bij de wedstrijd. Zelfs toen we daar aankwamen, zijn er veel dingen veranderd. De gewichten, de evenementen, kwam ik pas de dag voor de daadwerkelijke wedstrijd te weten,'Zei Shaw.  “Dat was niet goed, maar dat was voor iedereen hetzelfde en daar had iedereen mee te maken."

Als het ging om het belangrijkste probleem tijdens het evenement van dit jaar, vond Shaw het een gemiste kans vanuit het standpunt van de organisatie.

"Tijdens de wedstrijden waren er verschillende dingen vanuit het oogpunt van de organisatie waarin ik teleurgesteld was", zei Shaw. “Omdat in mijn gedachten de Sterkste Man van de Wereld het hoogtepunt zou moeten zijn, de beste wedstrijd. Het zou de maatstaf moeten zijn voor alle sterke mannen en sterke mannen competities. En dat was gewoon niet het geval."

Shaw haalde de finale, maar zei dat zelfs op de laatste dag de organisatie was uitgeschakeld.

“Zelfs in de finale die naar de wisselslag boven het hoofd liep, werd het uitgeschreven de volgorde waarin we moesten gaan en dat werd letterlijk veranderd toen we naar het platform liepen om op te tillen. Dat is gek, 'zei Shaw. Hij voegde er ook aan toe dat dit soort dingen gewoon “niet acceptabel zijn in de World's Strongest Man-wedstrijd."

Tijdens de video maakte Shaw echter duidelijk dat hij geen excuses verzon voor waar hij tekortschoot in de wedstrijd, en zei hij talloze keren hoe deze veranderingen in de stroom van het evenement alle betrokkenen beïnvloedden. Hij maakte een speciaal punt door te zeggen hoe hij zich voelde Oleksii Novikov van Oekraïne had in de finale moeten staan.

[Lees ons interview met Brian Shaw vanaf dag 3 van de finale.]

"Novikov heeft me aan het werk gezet om onze groep te winnen", zei Shaw verwijzend naar Groep 5, die Novikov en hijzelf samen met Mark Felix (Groot-Brittannië), Trey Mitchell (VS) en Gerhard van Staden (Zuid-Afrika) omvatte. “Toen werd hij daadwerkelijk uitgeschakeld in het Last Man Standing-evenement, weet je, hij was volgens mij zeven punten voorsprong op de derde plaats in onze groep, dus het was zeker niet goed voor hem om geëlimineerd te worden. Ik denk dat hij zijn plek in de finale had verdiend en als de wedstrijd normaal was verlopen, denk ik dat hij in de finale had gestaan."

Dit was geen onpopulair gevoel na dag 3 van de sterkste man ter wereld. Atleten streden in vijf paren, waarbij elke atleet een Atlas-steen van 200 kg over een stang gooide totdat een van hen stopte. Wie overblijft, mag door naar de finale. Er waren echter grote verschillen: die van Groot-Brittannië Adam Bishop kwalificeerde zich bijvoorbeeld met slechts één steen omhoog. (Robert Oberst blesseerde zijn biceps bij de tweede lift.) Ondertussen voltooide Novikov een verbluffende ervaring veertien herhalingen toen hij tegenover Trey Mitchell stond, maar omdat Mitchell hem ook kon evenaren en Novikov de vijftiende niet kon halen, werd Novikov uit de finale gehaald.

[Lees onze volledige samenvatting van dag 3 van 's werelds sterkste man!]

Dus Bishop haalde de finale met één rep, JF Caron haalde het met vier herhalingen, maar Novikov haalde het niet met veertien herhalingen - vijf herhalingen meer dan de volgende beste prestatie van de dag. Veel fans vonden dat de Last Man Standing niet eens de beste atleten in de finale zette.

Shaw gaat verder in de video en vertelt hoe hij zich lichamelijk goed voelde tijdens de wedstrijd, maar was het meest teleurgesteld over zijn prestaties in de deadlift van de auto. Dat was een evenement waarvan hij dacht dat hij had moeten winnen, of in ieder geval dicht bij de top had moeten eindigen.

Wat de toekomst biedt voor Shaw? Zorg ervoor dat je op 10 juli afstemt op het History Channel voor de uitzending van een nieuwe non-fictie-serie, 'The Strongest Man in History', met Shaw en drie andere sterke mannen, Eddie Hall, Robert Oberst en Nick Best.

Maar wat betreft wat hij gaat doen als hij niet geniet van zijn nieuwe tv-glorie, zei Shaw dat het gaat om teruggaan naar de tekentafel en zich klaarmaken voor zijn volgende wedstrijd.

“Ga terug naar de tekentafel, word beter, werk aan zwakke punten en heb plezier!"

Uitgelichte afbeelding van het YouTube-kanaal van ShawStrength.


Niemand heeft nog op dit artikel gereageerd.